Tydzień Bibliotek 2023

Data: 28.04.2023 r., godz. 15.58    132
Zapraszamy na XX edycję Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2023

tydz biblio 2023 fb.jpg (1.76 MB)

XX edycji Tygodnia Bibliotek przyświeca hasło: „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!”

W tej odsłonie będziemy zostawiać nasze ślady w bibliotece i poszukiwać tych starych, już nieco zatartych, przyprószonych kurzem. Będziemy próbować wspólnie oświetlać miejsca zaciemnione i zaglądać do zamkniętych skrzyń. Obejrzymy się trochę za siebie, powspominamy, zamkniemy oczy, żeby przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz, ale damy Wam też możliwość spojrzenia w przyszłość, zmiany, sprawczości, wyrażenia siebie.

W dniach 8-15 maja chcemy Wam zaproponować działania, które łączą tych, którzy bibliotekę tworzą, dla których biblioteka jest miejscem spotkania nie tylko z opowieścią, ale też z człowiekiem, jego historią, wnętrzem, rozumieniem świata.

W trakcie trwania Tygodnia Bibliotek każdy z Was będzie miał możliwość zostawić swój ślad w postaci pomysłu/propozycji/uwagi/prośby bibliotecznej i wrzucić go do specjalnej skrzynki.

Na profilu fb biblioteki, codziennie od 8 do 15 maja będziemy zamieszczać zagadki związane z naszą biblioteką, a najbardziej aktywni odpowiadający zostaną wyróżnieni nagrodami książkowymi.

8 maja odbędzie się konferencja naukowa dla bibliotekarzy z powiatu legionowskiego z okazji Dnia Bibliotekarza.

Od 9 maja w korytarzu biblioteki będzie można oglądać wystawę „Pamiątki z biblioteki”, która będzie zwieńczeniem naszych poszukiwań historii tego budynku. Stworzą ją także Wasze wspomnienia zapisane na fotografiach, którymi się z nami podzieliliście.

13 maja w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się kolejna edycja „Książki w (o)biegu” tym razem za budynkiem naszej biblioteki, po sąsiedzku, w umajeniu, z drzewami i zielenią wokół.

Zapraszamy!