Noc Bibliotek 2017

Data: 03.06.2017 r., godz. 17.00    133
III Ogólnopolska Noc Bibliotek p.t. "Czytanie porusza" u nas odbyła się pod hasłem "Włoska noc w Bibliotece" i rzeczywiście poruszyła mieszkańców powiatu.

Ale się działo w sobotę 3 czerwca w Bibliotece Powiatowej na Sowińskiego 15! III Ogólnopolska Noc Bibliotek p.t. "Czytanie porusza", a u nas pod hasłem "Włoska noc w Bibliotece" rzeczywiście poruszyła mieszkańców powiatu.

W nasze progi przybyło prawie 200 osób. Program był nader ciekawy. Zaczęliśmy już o godzinie 17.00 warsztatami. Pod czujnym okiem naszej super uzdolnionej Bibliotekarki Moniki Mikulskiej każdy mógł stworzyć swoją własną, niepowtarzalną maskę wenecką. O 19.00 odbył się wernisaż, na którym pokazaliśmy zdjęcia z włoskich wojaży naszych koleżanek: Małgorzaty Piekutowskiej i Liliany Gawrońskiej. W konkursie z wiedzy o Włoszech i jej literaturze można było wygrać reprodukcję zdjęć obu Pań. Na tydzień przed Nocą Bibliotek w naszej piwnicznej pracowni szkutniczej powstała wenecka gondola. Cieszyła się ona dużą popularnością. Prawie każdy chciał się w niej sfotografować. Czyniliśmy to z dużą przyjemnością. :) Nie można jednak zrobić włoskiej imprezy bez włoskiego jedzenia! U nas na naszych gości czekała duuuża pizza :) (a nawet dwie).

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie, bo my tak! Zapraszamy do nas, można jeszcze podziwiać zdjęcia. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Legionowie.

noc-bibliotek-2017.png (238 KB)