Noc Bibliotek 2020

Data: 10.10.2020 r., godz. 12.00    135
Klimat na czytanie... ebooków poradnik online dla początkujących

Przedstawiamy z okazji Nocy Bibliotek poradnik przybliżający świat książki elektronicznej. Według badań firmy Eniro Polska, rynek książek elektronicznych rozwija się dynamicznie, a e-booki i audiobooki zyskują coraz więcej zwolenników. Chcemy przybliżyć w tutorialu historię e-booków oraz zaprezentować miejsca w sieci, które zapewniają do nich darmowy dostęp.

Zapraszamy Państwa na poradnik online dla początkujących (ale nie tylko!) prowadzony przez Panią Martę Dzienkiewicz Marta Dzienkiewicz, infobrokera, twórcę bloga Sztuka szukania, autorkę książki „Pionierzy czyli poczet bardzo pracowitych Polaków”.

Czy wiecie, że e-książki są eko: ograniczają popyt na papier, używając czytnika przyczyniamy się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, do produkcji czytników zużywana jest nieporównywalnie mniejsza ilość energii, niż do książek tradycyjnych. Jedno ładowanie czytnika wystarcza nawet na miesiąc. Co więcej, badania pokazują, że dwutlenek węgla wytworzony przez cały okres użytkowania czytnika zostaje zniwelowany już po jednym roku. Co za tym idzie, korzystając z urządzenia przez kolejne lata, nie tylko oszczędzamy energię, ale także oszczędzamy jej użycie do innych, ważniejszych dla środowiska celów.

Może warto więc poznać świat e-booków. Zapraszamy do oglądania tutorialu.

Klimat na czytanie... ebooków
poradnik online dla początkujących

noc bibliotek 2020 3 w.jpg (507 KB)

Jaka jest historia e-booków? Gdzie szukać miejsc, które zapewniają do nich darmowy dostęp? Jaka jest najnowocześniejsza biblioteka cyfrowa w Polsce? Jak szukać aby znaleźć? Co kryją cyfrowe skarbnice wiedzy? Jak je wyszukiwać i jak efektywnie z nich korzystać? W tegorocznej edycji Nocy Bibliotek będziemy oświetlać Wam różne miejsca w internecie i odpowiemy na wszystkie powyższe pytania i jeszcze więcej! Zapraszamy Państwa na poradnik online dla początkujących (ale nie tylko!) prowadzony przez Panią Martę Dzienkiewicz, infobrokera, twórcę bloga „Sztuka szukania”, autorkę książki ,,Pionierzy czyli poczet bardzo pracowitych Polaków”.

Jesteście zainteresowani? Jeśli tak, zapraszamy Państwa już dziś na profil fb naszej biblioteki 10.10.2020 o godzinie 10:00. (Poradnik będzie dostępny również w kolejnych dniach)
Zapraszamy! Chodźcie z nami i wspólnie stwórzmy sobie ,,Klimat na…czytanie e-booków"!