Tydzień Bibliotek 2024

Data: 30.04.2024 r., godz. 15.04    149
Zapraszamy na Tydzień Bibliotek!

Już dziś zapraszamy Was na Tydzień Bibliotek, który będzie trwał od 8 do 15 maja. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie". W naszym programie:

* 9 maja - konferencja naukowa dla bibliotekarzy z powiatu legionowskiego i świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza,

* 11 maja, godz. 12:00-15:00, zielony plac przed biblioteką - Książka w (o)biegu - możliwość podarowania nowego czasu książkom, których już nie potrzebujecie,

* 11 maja, godz. 11:00-15:00 - dodatkowy czas w bibliotece, tylko dla największych miłośników książek!

Dodatkowo przez cały tydzień:

* książkowa abolicja - możliwość oddania zaległych książek bez uiszczania opłaty,

* biblioteczna oś czasu w formie zakładek dla czytelników z kalendarium budowy naszej nowej siedziby,

* kapsuła czasu - jaka jest Twoja wizja nowoczesnej biblioteki? Podziel się swoim pomysłem dla przyszłych pokoleń czytelników. Na zwoju papieru zanotujemy Wasze oczekiwania w odniesieniu do biblioteki przyszłości. Zwój zostanie zakopany w kapsule czasu przy uroczystym "wkopaniu pierwszej łopaty" podczas rozpoczęcia budowy naszej nowej siedziby. Ciekawe, czy za kilka lat Wasze pomysły zmaterializują się w naszej nowej bibliotece?

tydz biblio 2024 fb.jpg (1.38 MB)