Noc bibliotek

NOC bibliotek 2017

Ale się działo w sobotę 3 czerwca w Bibliotece Powiatowej na Sowińskiego 15!!! III Ogólnopolska Noc Bibliotek p.t. "Czytanie porusza", a u nas pod hasłem "Włoska noc w Bibliotece" rzeczywiście poruszyła mieszkańców powiatu.

W nasze progi przybyło prawie 200 osób. Program był nader ciekawy. Zaczęliśmy już o godzinie 17.00 warsztatami. Pod czujnym okiem naszej super uzdolnionej Bibliotekarki Moniki Mikulskiej każdy mógł stworzyć swoją własną, niepowtarzalną maskę wenecką. O 19.00 odbył się wernisaż, na którym pokazaliśmy zdjęcia z włoskich wojaży naszych koleżanek: Małgorzaty Piekutowskiej i Liliany Gawrońskiej. W konkursie z wiedzy o Włoszech i jej literaturze można było wygrać reprodukcję zdjęć obu Pań. Na tydzień przed Nocą Bibliotek w naszej piwnicznej pracowni szkutniczej powstała wenecka gondola. Cieszyła się ona dużą popularnością. Prawie każdy chciał się w niej sfotografować. Czyniliśmy to z dużą przyjemnością. :) Nie można jednak zrobić włoskiej imprezy bez włoskiego jedzenia!!! U nas na naszych gości czekała duuuża pizza :) (a nawet dwie).

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie, bo My tak!!! Zapraszamy do nas!!! Można jeszcze podziwiać zdjęcia. Dziękujemy Wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy na nasze kolejne imprezy organizowane przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie.