Lekcje biblioteczne

A u nas śpiewają już ptaki! - spotkanie z przedszkolakami

Wiosna tuż, tuż… a u nas śpiewają już ptaki! 

W środę 1 marca rozpoczęliśmy w naszej bibliotece cykl wiosennych spotkań z przedszkolakami i uczniami legionowskich szkół.

Naszym gościem specjalnym była Pani Agnieszka Kuczyńska, ornitolog z zamiłowania, która 6-latkom z grupy „Kotów” z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Legionowie, w bardzo ciekawy i obrazowy sposób opowiadała o różnych gatunkach ptaków. Dzieci mogły obejrzeć kolorowe ilustracje ptaków najczęściej występujących w Polsce, uczyły się jak rozpoznawać ptaki, które często możemy spotkać w parkach i lasach, wysłuchały również wielu ciekawostek z życia naszych skrzydlatych przyjaciół.

Niewątpliwą atrakcją dla naszych małych gości była możliwość wysłuchania odgłosów ptaków i zabawne próby ich naśladowania. Mamy nadzieję, że spotkanie z Panią Agnieszką zaszczepiło w dzieciach zainteresowanie ptakami, a nadchodząca wiosna zaowocuje wieloma ciekawymi obserwacjami.

Jak zwykle przedszkolaki nie wyszły z biblioteki z pustymi rękami ;-). Tym razem przekazaliśmy dzieciom dwa wspaniałe, kolorowe karmniki ufundowane przez Powiat Legionowski. Za rok, zimą, dzieci będą mogły dokarmiać ptaki, a latem karmniki doskonale sprawdzą się jako poidełka. Podziękowania dla Hubert Macioch! :)

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za ciekawe opowieści oraz przedszkolakom za kolejną wizytę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.