Konkursy

Edytor

Edytor

Książka w (o)biegu


Po długiej przerwie spowodowanej pandemią Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie wraca z akcją „Książka w (o)biegu”. Znów macie szansę dać książkom drugie życie!!
 
Z okazji 90. rocznicy Pierwszej Polskiej Wyprawy Polarnej, która pod kierownictwem inż. Czesława Centkiewicza wyruszyła z Ośrodka Aerologii Państwowego Instytutu Meteorologicznego w Legionowie, mamy jeszcze jedną niespodziankę dla dzieci! W trakcie trwania akcji będziemy tworzyć Wyspę Niedźwiedzią – rozpoczynamy o godzinie 11.00.
 
Zapraszamy 28 maja (sobota) od godz. 11.00 do atrium legionowskiego ratusza.

do pobrania: Regulamin akcji "Książka w (o)biegu" [klik]


Tydzień Bibliotek


Chcielibyście wejść do magicznej alejki w naszej bibliotece, by oddać się w ramiona wyobraźni, rozpłynąć się wiosennie na miękkim fotelu? Pozwolić myślom spokojnie płynąć, zanurzyć się w kolorach, kształtach, przenieść się przez chwilę do świata barw, magii i oniryzmu? Chcielibyście ujrzeć gwiazdy na niebie, które zawisło w naszej bibliotece, tuż nad naszymi głowami? 

Macie ochotę poznać spektakularną, nietypową ziemską kulę, z której można, poprzez zanurzenie w niej ręki wyciągnąć dla siebie książkę-wróżbę? 
Jakie mogą być cztery literackie strony świata i co to właściwie oznacza? 
Wciąż nie wiecie ile nóg ma motyl i co żyje w naszej łące przed biblioteką? Jakie miniświaty mają swoje bzyczące królestwa tuż za naszymi oknami?
A może chcielibyście odwiedzić papierowy teatr? 

Jeśli czujecie się zaintrygowani, to zapraszamy Was na Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Będziemy prowadzić Was przez różne światy, podróżować po wyobraźni, zachęcać do odkrywania w sobie nowych przestrzeni, pokażemy Wam literacką północ, południe, wschód i zachód, a także zanurkujemy z lupą w naszej łące. Będzie kolorowo, radośnie, wiosennie, majowo, zachęcająco, twórczo, bibliotecznie, magicznie, gwiezdnie, geograficznie, szeroko i długo, okrągło, jak kula ziemska! Zapraszamy! Wyruszcie z nami w podróż!

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-ŁoniewskąCzy znacie losy bohaterów „Zakrętów losu” lub „Łatwopalnych”? A może porwała Was historia Molly lub chłopaków z „PantaRhei”?

Jeśli tak, to mamy dla Was niespodziankę!

15 marca o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie online z uwielbianą przez czytelniczki wrocławską pisarką, autorką m.in. wyżej wymienionych książek, Agnieszką Lingas-Łoniewską!

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Justyna Dżbik-Kluge, prowadząca w Radio 357 autorską audycję o literaturze „Książki. Lubię to!”.

Gorąco polecamy!

Subskrybuj to źródło RSS