„Czarnoksiężnik z Archipelagu” Ursula K. Le Guin, czyta Andrzej Ferenc

  • Napisane przez 
„Czarnoksiężnik z Archipelagu” to powieść Ursuli K. Le Guin, wybitnej amerykańskiej pisarki i poetki, wielokrotnej laureatki prestiżowych nagród, m.in. Hugo czy Nebula. „Czarnoksiężnik” jest jednym z jej pierwszych dzieł – książka została wydana w 1968 roku – i ukazuje unikalne spojrzenie, talent i wybitne rzemiosło pisarskie autorki.
 
Opowieść przenosi nas do Ziemiomorza – świata magii, czarodziejów, żeglarzy i smoków. Tam, na wyspie Gont, swoje pierwsze kroki w świecie magii stawia młodzieniec zwany Krogulcem. Poszukiwania własnej drogi zaprowadzą go na Wyspę Czarodziejów, rządzone przez tajemnicze siły odległe pustkowia północy, a nawet spotkanie ze smokiem. Młodemu adeptowi będzie też towarzyszył Cień, zła istota, którą nieumyślnie przyzwie powodowany swoją dumą i pragnieniem bycia najlepszym. W przedstawionej historii zobaczymy równoległą drogę, drogę odkrywania i budowania własnej tożsamości i konfrontacji ze swoimi słabościami, ciemnością zamieszkującą w człowieku w postaci zazdrości, pychy i złości.
 
Audiobook wydany został przez wydawnictwo Prószyński S-ka a książkę czyta Andrzej Ferenc – aktor, lektor, reżyser. Spokojny i głęboki głos artysty poprowadzi nas przez historię i nawet się nie zorientujemy kiedy spoglądać będziemy na Ziemiomorze oczami bohatera.
 
W imię magicznych poszukiwań polecam!
Bartek Smoleński
  • MSRP: price
  • Genre: Action