Rebusy literacko-malarskie

Data: 30.03.2020 r., godz. 08.00    122
Zapraszamy po sporą dawkę sztuki na czas pandemii

Akcja Rebusy literackie polega na prezentowaniu czytelnikom rebusów z wykorzystaniem fragmentów znanych dzieł sztuki, głównie malarskiej. Rebusy będą udostępniane na profilu fb biblioteki. Rozwiązaniami rebusów będą tytuły znanych utworów literackich. Na odpowiedzi będziemy czekać w komentarzach pod postami. Oprócz rebusu będziemy zamieszczać również informacje o wykorzystanych obrazach i autorach dzieł, dzięki czemu nasza zabawa będzie miała również aspekt edukacyjny. Rekomendujemy również oglądanie obrazów w całości, dlatego też będziemy zamieszczać linki, pod którymi można obejrzeć dzieła. Często będą to linki do zbiorów on-line różnych muzeów, a także do stron z wolnymi zasobami, które zawsze z przyjemnością polecamy, ale teraz w czasie pandemii COVID-19 polecamy szczególnie. Ponieważ nie ma możliwości odwiedzin galerii sztuk czy muzeów poprzez tę akcję chcemy dać naszym czytelnikom i sympatykom trochę inny, ale również satysfakcjonujący kontakt ze sztuką.